o klubu

SK ROZKOŠ ČESKÁ SKALICE

"Vítězové se nikdy nevzdávají"

Z historie klubu

Klub s bohatou historií byl založen několika nadšenci v roce 1909 pod názvem S.K. Česká Skalice. Zajímavostí je, že se fotbal v České Skalici hraje stále prakticky na tom samém místě jako před sto lety. První hřiště na kopanou totiž bylo v místech dnešního tzv. školního hřiště, které dnešní fotbalisté využívají jako tréninkovou plochu. Později se podařilo vybudovat horní hřiště, kde se hrají mistrovská utkání dodnes. Během posledních desetiletí se výrazně zlepšil vzhled českoskalického fotbalového svatostánku. Místo staré dřevěné klubovny s bufetem se oddílu podařilo vybudovat příjemnou restauraci s kuchyní a venkovním posezením. Na východní straně vyrostla ocelová tribuna, která vhodně doplnila starou dřevěnou tribunku na protilehlé straně. Později se o stadion začal starat nový majitel, kterým je Město Česká Skalice.

Něco málo ze současnosti

V roce 2002 došlo k prvním "námluvám" mládežnických týmů Jiskry Česká Skalice a Sokola Provodov. Důvodem pro spolupráci byl jednoznačně úbytek dětí a hráčů. V jakési nulté společné sezoně se žákovskému béčku podařilo stát okresním přeborníky a áčko se udrželo v krajské soutěži. Spolupráce proběhla i u dorostenců, tam však výsledkem bylo pouze udržení se týmu v krajské 1. třídě. V následujícím roce se díky rozsáhlé společné dorostenecké základně přihlásila nejvyšší krajská soutěž v této věkové kategorii - krajský přebor. Žáci "A" hráli dál 1. třídu a béčko starších žáků působilo v okresním přeboru. V roce 2004 se mládež Jiskry a Sokola spojila v nové občanské sdružení Regionální sportovní centrum mládeže Rozkoš (RSCM Rozkoš). Pod touto hlavičkou působila mládežnická družstva z České Skalice a Provodova. Sokol Provodov se ale zhruba v roce 2013 osamostatnil a postavil do soutěží vlastní mužstvo přípravek. V roce 2015 došlo kvůli nové registraci spolků u Krajských soudů ke změně názvů českoskalických fotbalových klubů. Z RSCM Rozkoš se stal SK Rozkoš Česká Skalice, z. s.

Hlavní hrací plocha:

Česká Skalice, Sportovní 428 - tráva

Městský fotbalový stadion Česká Skalice, na kterém hraje i trénuje SK Rozkoš Česká Skalice, je od 1.10.2008 ve vlastnictví města Česká Skalice. Smlouva s vlastníkem nám zajišťuje jeho využívání na tréninky a zápasy a také využívání kabin, a to vše bezplatně.

Nyní město Česká Skalice za podpory firmy AGRO CS a.s. stadion zvelebuje, jakožto i náhradní hřiště na Žižkově kopci, které slouží jako tréninkové. Toto hřiště je všesportovní a slouží také jako hřiště pro Základní školu v České Skalici.

SK ROZKOŠ ČESKÁ SKALICE

Sportovní 428, 552 03 Česká Skalice

+420 733 656 106 (Filip Novák - předseda klubu)

filipnovak10@seznam.cz